lut 26, 2012

napisane przez w kategorii Filiżanki | 0 Comments

Niedzielna laba

Niedzielna laba

Słońce już coraz wyżej. Na szczęście wielkie mrozy trochę odpuściły i śnieg stopniał, do tego stopnia, że chodniki są wystarczająco suche, by wybrać się na pierwszy spacer w blasku słońca. Co prawda przebija się ono tylko nieśmiało przez chmury, ale dla tych, którzy nie ośmielili się wychylić nosa w wielkie mrozy, jest to dobry czas, by pooddychać świeżym powietrzem. Dobrze dotleniony organizm bowiem, sprawniej pracuje i lepiej się regeneruje.

Od czego bowiem jest niedziela, jeśli nie od tego, by trochę poleniuchować, dłużej poleżeć w łóżku, poprzebywać z rodziną i wybrać się na niedzielny spacer (niekoniecznie do centrum handlowego). Aby jednak dobrze rozpocząć dzień nie można zapomnieć o doskonałym, niedzielnym śniadaniu i filiżance kawy – śniadaniowej lub mocnej. Najważniejsze, by mieć czas na celebrację.

Czym może się różnić taka niedzielna kawa od tej, którą pijemy na co dzień? To zależy od nas. Ważne jest to, by była przygotowana z miłością i nam smakowała.

Jeśli ktoś nie ma swojego ulubionego przepisu, na to, jak miło i przyjemnie rozpocząć dzień z filiżanką małej czarnej, podajemy doskonały przepis na niedzielną kawę śniadaniową.

Przepis jest niezwykle prosty, a czas przygotowania takiej kawy, łącznie z czasem oczekiwania wynosi do 30 min  – czyli tyle, ile trzeba, by miło rozpocząć dzień.

SKŁADNIKI:

  • 3/4 szklanki mleka
  • 2 łyżeczki miodu
  • 2 łyżeczki czubate kawy rozpuszczalnej
  • 1/4 szklanki wrzącej wody

    PRZYGOTOWANIE:

Przegotować mleko z miodem . Zagotować wodę. Do szklanki wsypać kawę, zalać wodą . Zamieszać. Dolać gorące mleko z miodem. Wymieszać. Można zmniejszyć ilość mleka i dawać pół na pół z wodą .

Dodaj komentarz