lut 27, 2012

napisane przez w kategorii Kubki | 0 Comments

Fit pychotka z ananasem.

Fit pychotka z ananasem.

Świat zwariował na punkcie odchudzania. W sklepach i aptekach mamy coraz większą gamę produktu o tajemniczej nazwie fit i light, które z angielska mają nas przekonać do odpowiedniego dbania o swoje zdrowie i utrzymania wagi swojego ciała na odpowiednim poziome BMI (to też skrót, który mówi o tym, czy stosunek naszej wagi jest odpowiedni do naszego wzrostu). A ponieważ pierwsze porywy wiosennego wiatru za oknem, to coraz częściej rozglądamy się za czymś lżejszym – nie tylko do ubrania, ale przede wszystkim do jedzenia.

Przerzucamy się zatem na różnego typu sałatki, jeżeli wybieramy pieczywo, to typu Wasa lub pełnoziarniste, no i oczywiście pochłaniamy coraz większe ilości owoców (choć to ostatnie nie koniecznie jest tak do końca fit, ponieważ owoce nie tylko zawierają potrzebne organizmowi witaminy i mikroelementy, ale również duże ilości fruktozy – prostego cukru, który nie wpływa dobrze na czynnik odchudzania.)

Nowy trend panuje również w napojach. Oczywiście na drinki z palemką przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać, ale możemy już przemycić co nieco z wakacyjnych trendów. Niedawno  – szukając nowinek kawowych – natknęłam się na przepis, który łączy w sobie zarówno ideę odchudzania, jak i kojarzy się z czymś lekkim, przyjemnym i smacznym. Oto ….przepis na kawę z ananasem.

 

  • 150 ml kawy
  • 20 ml soku ananasowego
  • 30g ananasa z puszki
  • 1 żółtko
  • 120 ml śmietanki kremowej 36% lub bitej śmietany
  • 2 łyżeczki cukru
Przygotowanie:

Utrzeć żółtko z cukrem, wlać powoli do kubka gorącą kawę, ciągle mieszając. Następnie wszystko wystudzić, połączyć z sokiem ananasowym i nalać do wysokich szklanek -  dobrze oziębić. Przed podaniem udekorować ubitą mikserem śmietanką lub bita śmietaną, i położyć ananas pokrojony w kostkę.

Pycha, a jakie fit!

 

Dodaj komentarz