kwi 30, 2012

napisane przez w kategorii Kubki | 0 Comments

Smak i aromat prawdziwej herbaty.

Smak i aromat prawdziwej herbaty.

Wielu z nas nie wyobraża sobie życia bez herbaty. To napój, który spożywamy chętnie kilka razy w ciągu dnia. Mamy swoje ulubione smaki i zgodnie z własnymi upodobaniami popijamy ją w ulubionym kubku czy szklance. Często jednak zadajemy sobie pytanie- jaka herbata jest lepsza- ekspresowa czy liściasta?

Wydawałoby się, że nie ma wielkiej różnicy pomiędzy herbatą liściastą a ekspresową. Ta druga jest częściej używana, ponieważ wygodniej jest ją zaparzyć i nie zostawia liści ani fusów na dnie kubka, w którym jest przygotowywana. Co ciekawe jednak herbata ekspresowa nie posiada tylu wartości zdrowotnych, które otrzymujemy zaparzając liście. Dzieje się tak przede wszystkim dlatego, że to, co ląduje w herbacianych torebeczkach to rozdrobnione listki, które przypominają najczęściej swoją postacią pył. Decydując się na herbatę liściastą otrzymujemy suszone iście w całości.

To właśnie w nich kryją się całe rzesze antyutleniaczy, a także polifenoli, które zmniejszają szansę wystąpienia chorób układu krwionośnego i nowotworów. Redukują poziom cholesterolu i wzmacniają system odpornościowy.  Herbata ekspresowa będzie posiadała je również, ale w znacznie mniejszych ilościach.

Prawdziwi smakosze herbat potwierdzają także, że wydobycie aromatu i prawdziwego smaku jest możliwe zaparzając jedynie suszone listki herbaciane. Pył, który znajduje się w torebkach pozbawiony jest najczęściej delikatnego smaku i tak wyraźnego aromatu.

To prawda, że na początku może nam być trudniej się przyzwyczaić do picia herbaty liściastej. Warto jednak spróbować jej smaku, by pokochać go na dobre!

 

Dodaj komentarz