maj 15, 2012

napisane przez w kategorii Filiżanki | 0 Comments

Majówkowy bon ton

Majówkowy bon ton

Długi, majowy weekend już dawno za nami, ale majówkowy okres grillowy jest w pełnej krasie. Ogródki działkowe, przydomowe ogrody i większe balkony zieją zapachem smażonych kiełbasek, grillowanego boczku i żeberek. Kolorowe, grillowane szaszłyki zdobią wiosenne stoły, a mrożona filiżanka kawy ugasi pragnienie w ciepłe dni i świetnie zastąpi starą, dobrą parzoną. Ale sama organizacja grilla to nie tylko picie i jedzenie, ale również dobre maniery.

Niedawno w jednej z gazet codziennych znalazło się siedem wspaniałych zasad, których przestrzeganie gwarantuje dobrą zabawę przy grillu. Jakie to zasady? Wśród nich znalazły się:

1. Zamiast mówić  „Tak się obżarłem, że zaraz pęknę!, powiedz: „To było przepyszne! Czy mógłbym dostać przepis?” – to zapewni dobry apetyt, tym którzy z tobą spożywają.

2. Jedz kurczaka rękami, jeśli jesteś na podwórku przy grillu, na biesiadzie czy festynie. Na łonie natury to po prostu wypada!

3. Nie objadaj się! Lepiej poprosić o dokładkę niż zostawić jedzenie, bo gospodarze pomyślą, że ci nie smakowało.

4. Nie przesadzaj z alkoholem i pamiętaj, że picie z butelki jest nieeleganckie.

5. Wstrzymaj się od palenia, a jeśli już nie możesz wytrzymać, wypal papierosa na uboczu.

6. Nie spóźniaj się, bo spóźnienie może powodować niepotrzebne napięcia.

7. Nie mów o polityce i religii  – lepiej podczas majówek porozmawiać o rodzinie, sztuce, czy choćby o planach wakacyjnych wyjazdów. To jest w bardzo dobrym tonie.

Zastosowanie powyższych zasad zagwarantuje dobrą zabawę Tobie i współbiesiadnikom.

 

Dodaj komentarz