kwi 30, 2011

napisane przez w kategorii Kubki Nici | 2 Comments

Komunijny upominek

Komunijny upominek

No i przyszedł maj – miesiąc, kiedy wszystko się zieleni, mai, przede wszystkim pięknie pachnie. Maj to mój ulubiony miesiąc, bo w maju kwitną konwalie – a to przecież najpiękniejsze kwiaty na świecie. maj to tez wyjątkowy miesiąc, bo odbywa się wtedy mnóstwo uroczystości kościelnych – ta najważniejsza, szczególnie dla drugoklasistów to oczywiście komunia święta, a wraz z nią prezenty. O ile dla maluchców to mnóstwo radości, o tyle dla dorosłych to mnóstwo kłopotów. nie tylko logistycznych, jak rozlokować zaproszonych na uroczystość gości, ale także problemy z wyborem prezentów. Kiedy sama przystępowałam do komunii świętej, to towarzyszyła mi piosenka, w której znalazły się następujące słowa:

„Choć wszyscy prezentów przynieśli nam wiele

od cioci łańcuszek, od wujka rowerek”

Oczywiście dzisiaj priorytety się zmieniają, a łańcuszek i rowerek ustąpiły miejsca konsoli do gier, komputerom i quadom, ale dla tych, którzy uważają, że komunia święta ma inną wartość niż tylko materialną i nie mają pomysłu na drobny upominek, mogą podarować wspaniały kubeczek, który pozostanie pamiątką na długo i będzie przywodził cudowne chwile z tego pięknego dnia.

  1. Maj kojarzy sie nam z zielenią,która się odradza po brzydkiej,ponurej zimie.Poranna kawa w kubku i z wizerunkiem lalki Aikiko smakuje zupełnie inaczej. Gdy za oknem widzimy zieleń,słyszymy śpiew ptaków., podnosimy do ust kawke w pięknym kublu chce się żyć.
    Na wycieczkę w plener dobrze mam zrobi sok naturalny np.pomarańczowy.To takie proste!!!a jakie smaczne i odżywcze. Wystarczy tylko wyparzyć pomarańcz wrzątkiem,a następnie przekrawamy ją na pół i wycisnąć z niej sok do ostatnie kropli.Ten sok jest najlepszy pod względem smakowym jak i odżywczym.Posiada on miąższ i w jego skład nie wchodzi cukier tz.biała śmierć(unikajmy cukru!!!!)

  2. Myślę ze czas pomyśleć jak nasze ciało będzie się prezentowało tego lata. Aby skóra miała ładny złocisty kolor i biła blaskiem młodości pij soki z marchewki. Marchewka jest bogata w beta- karoten, który nie dosyć, że poprawia koloryt skóry, to jeszcze czyni ją gładką i delikatną. Dorze jest dodać kilka kropel oliwy z oliwek do soku, by zwiększyć przyswajanie beta-karotenu. Beta- karoten jest jednym z ważniejszych antyoksydantów zwalczających wolne rodniki, dlatego szczególnie polecam.

Dodaj komentarz