sie 26, 2011

napisane przez w kategorii Kubki | 0 Comments

Końskie zaloty

Końskie zaloty

Jest wiele dyscyplin sportowych, które zachwycają manierami, klasą i sposobem wykonania. Niewiele jest jednak takich, które sprawiają, że można podziwiać zarówno człowieka, jak i zwierzę. Jednak jeździectwo jest dyscypliną, która zachwyca nie tylko postawą samego dżokeja, ale również konia.

Konie to bowiem wspaniałe stworzenia. Białe konie uważano za święte i składano je na ofiarę. Koń czarny utożsamiany był z bogiem deszczu, podziemia, a także jako znak złych duchów. Konie ogniste łączono z bogami słońca. Z powszechnego przekonania, że koń jest najbliższą człowiekowi istotą zwierzęcą wynikała swoista personifikacja konia. Odzwierciedla on instynkty, popędy, namiętność, żądze, zmysłowość, świadomość własnego ciała i seksualność. Klacz symbolizuje ponadto kobiecość, łagodność i zmysłowość. Zajrzyj na http://www.fajnykubek.pl/kochane-zwierzaki/kubki-z-koniem-p-135.html

Nic więc dziwnego, że od wieków ludzie wiązali drogi swojego życia właśnie z koniem. Stał się on tematem wielu dzieł – szczególnie malarskich. Piękne konie od dawna pociągały artystów. Niektórzy z nich, np. Kossak, do końca poświęcali się malowaniu koni! Często powstawały obrazy stad koni, portrety poszczególnych osobników, oraz bardzo popularne – portrety konne (np. władców, dowódców).

We współczesnych grafikach koń zajmuje również bardzo ważne miejsce. Jest również motywem, który upowszechnił się na pięknych kubkach, które można nabyć w internetowym sklepie www.fajnykubek.pl. Polecam szczególnie tych, którzy nie wyobrażają sobie życia bez końskiego przyjaciela.

Dodaj komentarz