wrz 28, 2011

napisane przez w kategorii Kubki | 0 Comments

Na grzyby….

Na grzyby….

Z wielkim koszem
idzie jesień po lesie.
Co w tym koszu
Pani Jesień nam niesie?

Kurki, rydze i maślaki,
borowiki i kozaki,
Pozbieramy dziś.

Głoszą słowa sławnego wśród wszystkich przedszkolaków wierszyka, bo jesień to wspaniała pora, by wybrać się na grzyby. A pogoda ku temu jest wyborna. Tak jakby wrzesień, chciał się na odpłacić za psoty swojego brata lipca. Słoneczko pięknie przygrzewa, na ziemi leżą kolorowe liście, a zapach skoszonych traw, które schną w ostatnich promieniach jesiennego słońca, niejedno przyprawia o zawrót głowy.

A grzybiarze maja różne powody, by iść do lasu. Jednych grzyby fascynują. Pojawiają się nieoczekiwanie i są piękne. A różnorodność gatunków zapiera dech.
Inni po prostu lubią włóczyć się po lesie, bez względu na porę roku, czy ilość grzybów, jeszcze inni, by mieć czym pochwalić się przed bliskimi. Nieważne jednak jaki jest powód, ważniejsze, jaki jest efekt. Piękny kosz grzybów, to nielada gratka. A na rozgrzewkę kubek wybornej herbaty, byle niezbyt trującej. Jeśli będzie podana w pięknym kubku, to jeszcze zwiększy to jego wizualne zalety. Może być kubek w polarkowym futerku, to dodatkowo ogrzeje zgrabiałe podczas zbierania palce. To co… no ma na co czekać…na grzyby.

Dodaj komentarz