paź 23, 2011

napisane przez w kategorii Kubki | 0 Comments

Honeybush, czyli miodowe drzewko dla dzieci

Honeybush, czyli miodowe drzewko dla dzieci

Herbata jest wspaniałym napojem, doskonale gaszącym pragnienie. Niestety, nie wszystkie gatunki herbat polecane sa dla najmłodszych. Sa jednak również takie, które bez problemów możesz serwować nawet najmniejszym milusińskim. Te pierwsze herbatki, to herbatki granulowane, ale kiedy dziecko nauczy się już samodzielnie pić z kubeczka, wtedy można mu podać bardziej aromatyzowane herbatki. Do tych, które sa szczególnie polecane dla małych smakoszy, należą rooibos i honeybush.

Rooibos to południowo-afrykańska herbata z listków czerwonokrzewu o wyjątkowym zdrowotnym działaniu. Posiada duże ilości witaminy C oraz  zawiera sole mineralne. Jest całkowicie pozbawiona kofeiny i pokrywa dzienne zapotrzebowanie na mangan i wapń a dzięki zawartości fluoru dba o mocne kości i zęby. Rooibos przeciwdziała kolkom u dzieci oraz wszelkim alergiom skórnym i pokarmowym. Okłady z naparu rooibos łagodzą zapalenia i stany alergiczne skóry.

Honeybush, czyli tzw. miodowe drzewko także posiada wiele prozdrowotnych zalet. Jest źródłem wielu witamin i minerałów, bogata w potas, sód, magnes, żelazo i wapń. Ma lekko słodki, miodowy smak. gatunków herbat można dodać do naparu plasterek cytryny lub pomarańczy.

Podawać je możan w kolorowym kubku dla dzieci, który można nabyć w sklepie internetowym www.fajnykubek.pl

 

Dodaj komentarz