paź 31, 2011

napisane przez w kategorii Kubki | 0 Comments

Wielcy…kochani…pamiętamy na zawsze

Wielcy…kochani…pamiętamy na zawsze

Każdy z nas miał w życiu kogoś, kto był dla niego bardzo ważny. Może była to mama, która pochylała się z troską nad twoją poduszką, kiedy miałeś gorączkę i nie mogłeś w stać z łóżka, a może tata, który z cierpliwością niedźwiedzia tłumaczył Ci, jak machać rękami, żeby woda pozwoliła Ci się unosić na powierzchni.

Może w twoim sercu szczególne miejsce zajęła babcia, w swoich wielkich okularach i siwych włosach, która co wieczór, w Twój ulubiony kubek z łosiem wlewała pyszne, gorące kakao i  karmiła twoją duszę pięknymi opowieściami, albo dziadek,w wakacje pokazywał Ci wartość solidnej, dobrze wykonanej pracy.

A może była to nauczycielka, mała, nierzucająca się w oczy kobietka, która z uporem maniaka próbowała zaszczepić w Tobie miłość do literatury, bez której twoje życie byłoby teraz pasmem następujących po sobie pustych dni.

Być może zapisała Ci się w pamięci sąsiadka, która od małego miała dla Ciebie dobre słowo i coś dobrego w kieszeni na osłodę rozbitego kolana, czy strzaskanego łokcia.

A może był to ktoś, z pozoru nieważny, kogo wspomnienie dzisiaj wywołuje w Tobie wrażenie kontaktu z kimś wielki, bez kogo Twoje życie mogłoby wyglądać zupełnie inaczej.

Wielcy, kochani…w ostatnim dniu października wspomnijmy tych, którzy odeszli, a o których będziemy pamiętać zawsze. Tych, na grobie których może nikt nie zapali świeczki i nie odmówi pacierza.

Dodaj komentarz