mar 23, 2011

napisane przez w kategorii Filiżanki | 0 Comments

Domowa kawiarenka

Domowa kawiarenka

Współczesny Polak nie wyobraża sobie już życia bez kubka świeżo zaparzonej kawy. Właściwie niemal co trzeci dorosły rozpoczyna od niego swój dzień. Bez niego wielu z nas nie wyobraża sobie poranka.
Kawa zajmuje w naszej kulturze szczególne miejsce, być może dlatego, że przez wiele lat tak trudno było ją zdobyć, a jej aromat kojarzył się od dziecka ze nienawidzoną Inką. dopiero na początku lat dziewięćdziesiątych XX stulecia rozgościła się w naszych domach na dobre. Od tego momentu pojawiał się na stołach w różnej postaci – jako świeżo mielona w młynkach, biała, z dużą ilością mleka, a także, jako rozpuszczalna – dużo delikatniejsza od tej w ziarenkach.

Teraz właściwie każda gościna nie może obyć się bez kawy, a przepisy na nią są coraz bardziej modyfikowane, by uzyskać jak najlepszy jej smak i aromat. Do parzenia kawy wykorzystuje się profesjonalne kawiarki, czy ekspresy ciśnieniowe, które wydobywają głębię jej aromatu. Również zastawa stołowa wzbogaciła się o specjalne filiżanki do kawy.

Z taką oprawą dużo przyjemniej zaczyna się dzień, a więc może warto zostać kawoszem.

Dodaj komentarz