sty 22, 2012

napisane przez w kategorii Kubki | 0 Comments

Student nowoczesny

Student nowoczesny

Sesja zbliża się wielkimi krokami. Dla jednych jest ona ostatnią, dla innych pierwszą. Ci, którzy mają już ich kilka za sobą, podchodzą do niej z większym spokojem, dla tych drugich – jest to nie lada stres. Niedawno jednak wpadł mi w ręce niesamowicie pozytywny tekst dotyczący nowoczesnego studenta,”który ma nowoczesne podejście do tematu studiowania, nie lęka się, traktuje studia jako zabawę, a sesję jako jeszcze większą imprezę”, ów student dosłownie traktuje powiedzenie” przyjaciół poznaje się w biedzie”, ponieważ poznaje ich prawdziwe oblicze dopiero na kilka minut przed wejściem na egzamin – lub, co gorsza, w jego trakcie.

O dziwo nasz nowoczesny student, zaprzecza pewnym, dawno przyjętym schematom.

Otóż – „Student nowoczesny woli książki od notatek, bo książki trudniej zgubić”, choć od dawna w społeczeństwie pokutuje przekonanie, „nie ważne co to za notatka, ważne, że trzeba ją skopiować, bo na pewno się przyda”. Nowoczesnemu studentowi szkoda czasu na kontaktu społeczne, „nie unika kontaktów społecznych, nie miewa też urojeń – wszystko jest przemyślane”. Jedno jednak w jego życiu pozostaje niezmienne – do życia i prawidłowego funkcjonowania potrzebuje dużego kubka kawy. W tym punkcie student nowoczesny i tradycyjny mogą sobie podać rękę.

A ja – wszystkim studentom – niezależnie, jaki punkt widzenia prezentują, życzę owocnej nauki, połamania pióra i bardzo dobrej oceny w indeksie.

Dodaj komentarz