sty 31, 2012

napisane przez w kategorii Filiżanki | 0 Comments

Herbatka na odchudzanie

Herbatka na odchudzanie

Są tacy, którzy nie wyobrażają sobie życia bez filiżanki herbaty. Kiedyś każdy z nas był skazany na czarną, aromatyczną herbatę w granulkach do zaparzania – Assan. Dzisiaj na polskim rynku znajduje się wiele rodzajów herbaty, od czarnej, poprzez owocową, czerwoną, zwaną inaczej phu-er, niebieską, a nawet zieloną. Tą ostatnią szczególnie polecają dietetycy, ponieważ uważa się ją za szczególnie pomocną w procesie odchudzania.

Oczywiście nie należy powierzać całego procesu odchudzania, niemniej jednak jest ona doskonałym suplementem diety. Warto dodać do niej odrobinę aktywności fizycznej oraz zrównoważonych i przemyślanych posiłków, która w połączeniu z 3 filiżankami herbaty dzienne stanowić będzie wspaniałą podstawę do utraty wagi lub zachowania smukłej sylwetki. Według naukowców i poczynionych badań zielona herbata:

  • zapobiega chorobom nowotworowym,
  • redukuje ryzyko zawału serca,
  • zmniejsza ilość cholesterolu w organizmie,
  • reguluje poziom cukru we krwi.

Aby wspomóc organizm w walce z nadmierną ilością kilogramów zaleca się wypijanie około 2-3 filiżanek napoju, ze względu na zawartość kofeiny, większa ilość może okazać się zbyt duża. A zatem wszystkiego najzgrabniejszego.

 

Dodaj komentarz