lut 7, 2012

napisane przez w kategorii Przepisy na herbatę | 0 Comments

Herbatka na relaks

Herbatka na relaks

Mimo, że mróz nie odpuszcza i zima w pełnym natarciu, mimo, że przechodnie przemykają szybciutko pod ścianami swoich domów, a najchętniej w ogóle by ich nie opuszczali, mimo, że stężenie dopuszczalnych norm pyłów w powietrzu jest przekroczone kilkakrotnie, Ty miej to wszystko gdzieś i odpręż się w cieple domowego ogniska. Zapewne pomoże ci w tym kubek aromatycznej herbaty, który nie tylko szybko Cię rozgrzeje, ale również wprawi w dobry nastrój i zrelaksuje.

Poniżej przedstawiamy bowiem przepis znany i stosowany od wieków w stanach wyczerpania nerwowego, złego humoru, albo tak zwyczajnie  – dla wypicia czegoś pysznego. Oto składniki na dwie porcje:

  • 2-3 łyżeczki liściastej herbaty zielonej
  • 2 łyżeczki miodu
  • 2 plastry pomarańczy
  • świeża melisa

Jak się przygotowuje taką herbatkę? Otóż swoja ulubioną herbatę wsyp do zaparzacza, zalej ją gorącą ale nie wrzącą wodą, dzbanek przykryj pokrywką i odstaw w ciepłe miejsce aby herbata się zaparzyła. Do ulubionego kubka (lub kubków – jeżeli spodziewasz się gości) nałóż po 1 łyżeczce miodu, włóż plaster pomarańczy, całość zalej świeżo zaparzoną herbatką i na koniec do każdej szklanki włóż gałązkę świeżej melisy. Tak przygotowaną herbatkę podawaj np. z czekoladą mleczną – podnosi poziom endorfin, czyli hormonów szczęścia – dlatego na pewno poczujesz się zrelaksowana i szczęśliwa.

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz